Pierwsza instalacja aplikacji PZŁ EKEP™

  • Instalacja aplikacji na urządzeniach HUAWEI™ wymaga skorzystania z aplikacji App Gallery

PZŁ jEKEP™ iPhone 14 Plus ver 16.3Wygląd ekranu urządzenia z systemem iOS® z zainstalowaną aplikacją PZŁ jEKEP™

Obecnie opracowywane i rozwijane są aplikacje na urządzenia Android, HUAWEI i iOS (1). Użytkowników systemu iOS zapraszamy do testowania nowych wersji na Testflight.

Instalacja aplikacji PZŁ EKEP™ na urządzeniu mobilnym nie różni się niczym szczególnym od typowej instalacji aplikacji w systemie Android™ (w tym HUAWEI™) czy iOS™.

W przypadku systemów z rodziny Android (za wyjątkiem najnowszych urządzeń HUAWEI™) szukamy aplikacji z wykorzystaniem Google Play. Klikamy w aplikacje Play Store (4) , wpisujemy "ekep" pojawia sie nam list aplikacji wybieramy PZŁ EKEP™ klikamy installuj. Podobnie przebiega proces instalacji aplikacji na urządzeniach z systemem iOS™, z tym, że tam szukamy aplikacji z wykorzystaniem iTunes. Klikamy w aplikację App Store (4), wpisujemy "ekep" i podobnie jak to ma miejsce przy systemie Android™ klikamy w przycisk instaluj i reszta dzieje się automatycznie.

Instalacja na platformie Android HUAWEI™ wymaga skorzystania z aplikacji App Gallery, procedura samej instalacji jest taka sama jak w przypadku innych platform.

UZYSKANIE ZGODY NA WYKORZYTSANIE FUNKCJONALNOŚCI URZĄDZENIA.

Przy tworzeniu aplikacji mobilnych programista musi zadbać o to aby aplikacja jeżeli musi korzystać z funkcjonalności, które powszechnie są uważane jako "mogące ingerować w naszą prywatność"  poinformowała użytkownika i poprosiła o uzyskanie zgody na ich wykorzystanie.

Aplikacja PZŁ EKEP™ przy instalacji prosi o zgodę na dostęp do "Identity", "Location" oraz "Photos/Media/Files" gdy instaluje się na systemie Android™ oraz "Camera", "Location Services" oraz "Siri" gdy instalujemy na njnowszej wersji systemu iOS™.

W przypadku instalacji aplikacji na systemie iOS™ dopiero uruchomienie aplikacji i próba skorzystania np. lokalizacji pozyskania spowoduje, że system zapyta nas o zgodę.

 


(1) akutalne wersje aplikacji jEKEP™

Aktualnie dostępna jest wersja 1.16-nu aplikacji na urządzenia Android, oraz wersja 1.10.Xi na system iOS. Wersja 1.10.Xi na iOS udostepniona jest też poprzez aplikację Testflight.
Rejestracja do grupy testerów PZŁ jEKEP testflight jest możliwa w systemie dla Kół Łowieckich, zapraszamy.

jEKEP™ wersja Android

jEKEP™ wersja iOS

(4) instalowanie aplikacji Android™ i iOS™ wymaga posiadania aktywnego konta

Nie zależnie od tego czy jesteśmy użytkownikami systemu Android™ czy iOS™ aby zainstalowac jakąkolwiek aplikację z wykorzystaniem platform Google Play lub App Store musimy posiadać aktywne konto i być na nie zalogowanym.