UWAGA !!! UŻYTKOWNICY iOS wersja 17

Aplikacja PZŁ EKEP™ przestała działać po aktualizacji z iOS 16 na iOS 17, w związku z tym zapraszamy do pobrania wersji jEKEP™ z AppStore tutaj

UWAGA !!! UŻYTKOWNICY Androda

Aplikacja PZŁ EKEP™ nie będzie już rozwijana równierz na Androida,
Google 1 września 2023 oficjalnie zablokował deweloperom możliwość publikacji aplikacji dla starszych wersji systemów. Na szczęscie jeszcze nie zablokował możliwości ich uruchamiania użytkownikom.
Na wszelki wypadek proponujemy zainstalowanie wersji jEKEP™ do pobrania tutaj. Na telefonie można mieć jednocześnie PZŁ EKEP™ oraz jEKEP™


UWAGA !!!
.
Aby zarejestrować Koło Łowieckie tylko w oparciu o NIP kliknij... tutaj
Rejestracja dla kół którym udało się zrobić eksport danych działa, prosimy spróbować...tutaj.

Nowy system ma nową strutkurę danych, w związku z tym w przypadku, gdyby okazało się, że w trakcie importu pojawi się błąd prosimy o zrobienie zdjęcia ekranu i przesłanie go na info@ekep.eu. Po porawieniu struktury danych poinformujemy i będzie można ponowić import.

Pracujemy nad automatyzacją przenoszenia danych.

Do system.ekep.eu bedą mieli dostęp wyłącznie myśliwi.
Gwarantujemy normalne biznesowe podejście, wzajemny szacunek oraz poszanowanie prawa do prywatności i własności.


PZŁ EKEP™ - system z mobilnym terminalem

Dodawanie wpisu na polowanie do PZŁ EKEP™ z poziomu strony internetowej.

Koncepcja Systemu dla Kół (2) bazuje na ponad 30 letnim doświadczeniu jego twórców tworzenia rozwiązań opartych o systemy z rodziny UNIX® i IBM zSeries Mainframe.

Aplikacja PZŁ EKEP™ jest typową aplikacją terminalową - taką jakie od lat 50tych ubiegłego wieku są wykorzystywane do obsługi krytycznych aplikacji zarzadzających operacajmi między bankowymi czy operacjami lotniczymi na całym świecie.

Funkcjonalność dostępna dla użytkownika zależy od jego roli i związanych z nią przywilejów, ale także od możliwości samego terminala z którego uzyskuje dostęp do systemu.

Rozwiązanie takie ma jedną niedogodność - wymaga stałej łączności terminala z systemem centralnym, reszta to same zalety:

  • możliwość zabezpiecznia danych w centralnych serwerowniach z kontrolą dostępu i monitoringiem
  • możliwość wykorzystywania zaawansowanych technologii bakcup i crash recovery do ochrony danych i aplikacji
  • odporność systemu centralnewgo na oprogramowanie szkodzące z zainfekowanych terminali
  • bezpieczny i zdalny dostęp do aplikacji bez konieczności instalowania aplikacji (8)
  • utrata lub zniszczenie terminala nie powoduje utraty danych przechowywanych centralnie

To tylko część zalet rozwiązania, które ma prawie 70lat, a dzisiaj odkrywane jest na nowo pod nazwą "Cloud" czy "chmura".

 

 


(2) mobilna aplikacja PZŁ EKEP™ jest integralną częścią Systemu dla Kół Łowieckich PZŁ

Wszystkie dane dotyczące działalności łowieckiej kołą są przechowywane wyłącznie w Systemie dla Kół Łowieckich PZŁ. Mobilna aplikacja PZŁ EKEP™ pełni wyłącznie rolę przenośnego terminala.
Zainteresowane Koła i myśliwi w celu skorzystania z Systemu dla Kół mogą wypełnić wniosek elektroniczny. Dostęp Koła do Systemu jest nadawany przez Zarząd Okręgowy PZŁ po zatwierdzenieu wniosku. Po uzyskaniu dostepu to Koło samo zarządza swoimi członkami już w ramach systemu i samo decyduje o jego konfiguracji szczegółowej.
Nowy wzór wniosku "WNIOSEK O NADANIE UPRAWNIEŃ W SYSTEMIE INFORMATYCZNYM „SYSTEM KŁ” oraz oświadczenia i upoważnienia mozna znaleść wybierając jeden z rozdziałow dokumentacji EKEP.EU w sekcji "Index alfabetyczny" pod literą 'W'.

(8) System PZŁ EKEP™ może być obsługiwany z telefonu poprzez przeglądarkę internetową w telefonie.

Wszystkie funkcjonalności dostępne w aplikacji PZŁ EKEP™ są dostępne równierz przez przglądarkę internetową. Na większych telefonach, czy tabletach można swobodnie korzystać z Systemu dla Kół (2), w szczególnośći z menu "ELEKTRONICZNA KSIĄŻKA EWIDENCJI POLOWAŃ"