Czy istnieje wersja testowa systemu

  • Istnieje wersja testowa systemu dla użytkowników ale nie istnieje wersja demo systemu

Czy jest możliwość znalezienia lub otrzymania instrukcji używania systemu Ekep ?

Historia tutaj opisana zaczeła się od maila na adres info@ekep.eu...

PYTANIE:

Czy jest możliwość znalezienia lub otrzymania instrukcji używania systemu EKEP ale w części obsługi dla zarządu koła? Na Waszej stronie instrukcja dotyczy głównie obsługi książki ewidencji, a chciałbym się dowiedzieć co ten system proponuje dla prac poszczególnych członków zarządu koła...

ODPOWIEDŹ:

Dokumentcja jest dostępna po zalogowaniu sie do Systemu dla Kół (2) w menu na dole, w wersji HTML lub do pobrania w postaci PDF

PYTANIE:

No tak ale my jeszcze dostępu nie mamy więc zalogować się nie możemy. Tam niby jest możliwość zalogowania się do wersji testowej ale niestety zapomniano o podaniu danych do tego logowania. Pod warunkiem, że w wersji testowej jest możliwość podglądu funkcji innych niż książka ewidencji ? A może jest możliwość zalogowania się do wersji testowej systemu? A jeśli tak to na jakich danych?

ODPOWIEDŹ:

...hmm to kłopot, System KŁ (2) bez wprowadzenia konkretnych danych typu ŁOW-1, obwody, myśliwi, upoważnienienia, rejestry, rewiry, a nastepnie zgłaszania szkód, wydawania pozwoleń..... jest nie-testowalny i ze względu na to, wersja testowa nie jest typową wersją testową, a "100% wersja z danymi produkcyjnymi na których można testować" czyli jest wersją testową dla użytkowników którzy chca bez obaw bawić sie nowymi funkcjami, szkolic innych lub uczyć się systemu.

PYTANIE:

No to może jeszcze jedno pytanie, bo mnie najbardziej interesuje moduł sekretarza i skarbnika. Czy tam trzeba myśliwych wpisywać  "z palca" czy jest to ściągane z danych PZŁ? I czy ten system ułatwia komunikację z ZO typu wysyłanie korespondencji itp rzeczy?

ODPOWIEDŹ:

nie, nie trzeba wpisywac myśliwych i wielu innych danych związanych z gospodarką i rozliczeniami (dane sa weryfikowane z danymi z systemu ŁwP - centralny system Łowiectwo w Polsce PZŁ), no i jest integracja z ZO. Wracając do testów i systemu testowego - właśnie ze wzgledu na to, ze baza mysliwych jest defacto bazą ŁwP PZL i dane system automatycznie weryfikuje oraz integruje w zakresie wymaganym sprawozdawczością to klasyczny system testowy - nie będący testem juz dla użytkownika systemu - jest trudno realizowalny. Technicznie wytworzenie kompletnych danych sztucznych "testowych", a nastepnie ich przywracanie po testach jest niewykonalne, szczególnie, że obejmowało by to w praktyce trzy rózne systemy.


(2) mobilna aplikacja jEKEP™ jest integralną częścią Systemu jEKEP™ oraz Systemu dla Kół Łowieckich PZŁ

Wszystkie dane dotyczące działalności łowieckiej kołą są przechowywane w Systemie jEKEP™ lub Systemie dla Kół Łowieckich PZŁ w zależności od decyzji Koła. Mobilna aplikacja jEKEP™, która zastąpiła starą aplikację PZŁ EKEP™ podobnie do swojej poprzedniczki pełni wyłącznie rolę przenośnego terminala.
Zainteresowane Koła i myśliwi w celu skorzystania z Systemu jEKEP™ mogą sie zarejestrować na stronie system.ekep.eu. W przypadku Systemu dla Kół mogą wypełnić wniosek elektroniczny. Dostęp Koła do Systemu jest nadawany przez Zarząd Okręgowy PZŁ po zatwierdzenieu wniosku. Po uzyskaniu dostepu to Koło samo zarządza swoimi członkami już w ramach systemu i samo decyduje o jego konfiguracji szczegółowej.
Nowy wzór wniosku "WNIOSEK O NADANIE UPRAWNIEŃ W SYSTEMIE INFORMATYCZNYM „SYSTEM KŁ” oraz oświadczenia i upoważnienia mozna znaleść wybierając jeden z rozdziałow dokumentacji EKEP.EU w sekcji "Index alfabetyczny" pod literą 'W'.