Monitoring i Lokalizacja GPS Pojazdów

  • DONGLE - urządzenie które pokazuje swoją lokalizację

tts-finder.png

System dla Kół (2) umożliwa wykorzystanie popularnych urządzeń lokalizacyjnych dla potrzeb Koła. Aplikacja EKEP współpracuje z polskimi urządzeniami firmy Technodiag. Potencjalny zakres zastosowań stale jest poszerzany.....

DONGLE to nazwa, którą zapożyczyliśmy ze świata sprzętowych zabezpieczeń informatycznych, aby określić urządzenia przesyłające do systemu swoją bieżącą lokalizację GPS. Urządzenie musi być odpowiednio skonfigurowane aby system mógł prezentować odbierane z niego dane.

Aktywacja urządzenia następuje po jego podłączeniu. Podłączenie urządzenia może być wykonane przez proste umieszczenie go w złączu OBD wybranego samochodu lub maszyny rolniczej. Posiadane aktualnie w ofercie urządzenia współpracują z większością samochodów wyprodukowanych po 2002 roku i maszynami wyposażonymi w złącze OBD i szynę CAN.

Każde Koło może mieć dowolną ilość urządzeń skonfigurowanych w systemie (2) Po skonfigurowaniu, urządzenia mogą być pomocne przy polowaniach zbiorowych, pokazując aktualne położenie transportu w aplikacji EKEP myślwym na polowaniu czy weryfikować trasę objazdu paśników czy lizawek.

Innym zastosowaniem dla DONGLA jest tworzenie dokumentacji wykorzystania pojazdów tzw. "kilometrówki". W przypadku gdy Koło posiada własne pojazdy i korzysta z pełnego systemu jERP™ dla Kół, lub tylko z modułu zarządzania flotą jFleet™ to trasy przemieszczania się DONGLA zapisywane są jednocześnie i w Systemie dla Kół (2) i w dokumentacji wskazanego pojazdu (6) systemu jERP™.

  


(2) mobilna aplikacja jEKEP™ jest integralną częścią Systemu jEKEP™ oraz Systemu dla Kół Łowieckich PZŁ

Wszystkie dane dotyczące działalności łowieckiej kołą są przechowywane w Systemie jEKEP™ lub Systemie dla Kół Łowieckich PZŁ w zależności od decyzji Koła. Mobilna aplikacja jEKEP™, która zastąpiła starą aplikację PZŁ EKEP™ podobnie do swojej poprzedniczki pełni wyłącznie rolę przenośnego terminala.
Zainteresowane Koła i myśliwi w celu skorzystania z Systemu jEKEP™ mogą sie zarejestrować na stronie system.ekep.eu. W przypadku Systemu dla Kół mogą wypełnić wniosek elektroniczny. Dostęp Koła do Systemu jest nadawany przez Zarząd Okręgowy PZŁ po zatwierdzenieu wniosku. Po uzyskaniu dostepu to Koło samo zarządza swoimi członkami już w ramach systemu i samo decyduje o jego konfiguracji szczegółowej.
Nowy wzór wniosku "WNIOSEK O NADANIE UPRAWNIEŃ W SYSTEMIE INFORMATYCZNYM „SYSTEM KŁ” oraz oświadczenia i upoważnienia mozna znaleść wybierając jeden z rozdziałow dokumentacji EKEP.EU w sekcji "Index alfabetyczny" pod literą 'W'.

(6) jERP™ dla Kół Łowieckich

Zapraszamy kolejne koła do nieodpłatnego skorzystania z systemu finansowo-księgowego jERP™ w ramach instalacji System KŁ PZŁ. System został dostosowany do potrzeb myśliwych.
 
Dla wszystkich zainteresowanych oprócz wersji w ramach Systemu dla Kół jest też dostępna wersja jERP™ uniwersalna nie zintegrowana z systemem KŁ PZŁ. 
 
System jERP Cloud™ to rozwiązanie klasy ERP bazujące na 20 letnim doświadczeniu firmy TORN SP. Z O.O. przy budowie systemów dla takich klientów jak: 

Urząd Lotnictwa Cywilnego, ABW, KPRM, Przewozy Regionalne, LOT Ground Services, Polska Agencja Prasowa, Rządowe Centrum Legislacji, Giełda Papierów Wartościowych, Totalizator Sportowy, Polski Związek Łowiecki, NC+ czy Orange. Podobnie jak nowoczesne systemy ERP, jERP Cloud™ posiada swoją platformę rozwoju aplikacji i logiki biznesowej z zachowaniem struktury modułowej oraz spójności systemu ze zbiorem funkcjonalności jPALIO™.

Inaczej mówiąc system jERP Cloud™ to jedna całość. Jest to zbiór funkcjonalności połączonych ze sobą. Zaletą takiej struktury jest wydajność, szybkość działania oraz pełne współdzielenie informacji (danych) w czasie rzeczywistym.