Pierwsza instalacja aplikacji PZŁ EKEP™

  • Instalacja aplikacji na urządzeniach HUAWEI™ wymaga skorzystania z aplikacji App Gallery

PZŁ jEKEP™ iPhone 14 Plus ver 16.3Wygląd ekranu urządzenia z systemem iOS® z zainstalowaną aplikacją PZŁ jEKEP™

Obecnie opracowywane i rozwijane są aplikacje na urządzenia Android, HUAWEI i iOS (1). Użytkowników systemu iOS zapraszamy do testowania nowych wersji na Testflight.

Instalacja aplikacji PZŁ EKEP™ na urządzeniu mobilnym nie różni się niczym szczególnym od typowej instalacji aplikacji w systemie Android™ (w tym HUAWEI™) czy iOS™.

W przypadku systemów z rodziny Android (za wyjątkiem najnowszych urządzeń HUAWEI™) szukamy aplikacji z wykorzystaniem Google Play. Klikamy w aplikacje Play Store (4) , wpisujemy "ekep" pojawia sie nam list aplikacji wybieramy PZŁ EKEP™ klikamy installuj. Podobnie przebiega proces instalacji aplikacji na urządzeniach z systemem iOS™, z tym, że tam szukamy aplikacji z wykorzystaniem iTunes. Klikamy w aplikację App Store (4), wpisujemy "ekep" i podobnie jak to ma miejsce przy systemie Android™ klikamy w przycisk instaluj i reszta dzieje się automatycznie.

Instalacja na platformie Android HUAWEI™ wymaga skorzystania z aplikacji App Gallery, procedura samej instalacji jest taka sama jak w przypadku innych platform.

UZYSKANIE ZGODY NA WYKORZYTSANIE FUNKCJONALNOŚCI URZĄDZENIA.

Przy tworzeniu aplikacji mobilnych programista musi zadbać o to aby aplikacja jeżeli musi korzystać z funkcjonalności, które powszechnie są uważane jako "mogące ingerować w naszą prywatność"  poinformowała użytkownika i poprosiła o uzyskanie zgody na ich wykorzystanie.

Aplikacja PZŁ EKEP™ przy instalacji prosi o zgodę na dostęp do "Identity", "Location" oraz "Photos/Media/Files" gdy instaluje się na systemie Android™ oraz "Camera", "Location Services" oraz "Siri" gdy instalujemy na njnowszej wersji systemu iOS™.

W przypadku instalacji aplikacji na systemie iOS™ dopiero uruchomienie aplikacji i próba skorzystania np. lokalizacji pozyskania spowoduje, że system zapyta nas o zgodę.

 


(1) akutalne wersje systemu PZŁ EKEP™

Aktualnie dostępna jest wersja 1.8.3 aplikacji na urządzenia Android, oraz wersja 1.8.2 na system iOS. Wersja 1.8.3.2 na iOS udostepniona jest poprzez aplikację Testflight.
Rejestracja do grupy testerów PZŁ EKEP testflight jest możliwa w systemie dla Kół Łowieckich, zapraszamy. Wersja aplikacji 1.8.3 jest też dostępna dla użytkowników telefonów korzystających z HUAWEI AppGallery.

PZŁ jEKEP™ wersja Android

PZŁ jEKEP™ wersja iOS

PZŁ EKEP wersja HUAWEI AppGallery

(4) instalowanie aplikacji Android™ i iOS™ wymaga posiadania aktywnego konta

Nie zależnie od tego czy jesteśmy użytkownikami systemu Android™ czy iOS™ aby zainstalowac jakąkolwiek aplikację z wykorzystaniem platform Google Play lub App Store musimy posiadać aktywne konto i być na nie zalogowanym.