UWAGA !!!
Są już dostępne FV proforma na nowy sezon w zakładce Faktury EKEP

przeniesienie koła do system.ekep.eu z zachowaniem ciągłości w upoważnieniach i odstrzałach jest możliwe nawet w trakcie aktywnego sezonu - nie trzeba czekać do marca.


Opłacony przez koło abonament obejmje zarówno dostęp do EKEP w Systemie dla Kół, jak i dostęp do pełnej funkcjonalności system.ekep.eu oraz aplikacji mobilnych jEKEP™
Decyzja należy do koła.

Aby zarejestrować Koło Łowieckie tylko w oparciu o NIP kliknij... tutaj
Rejestracja dla kół którym udało się zrobić  eksport danych , prosimy spróbować...tutaj.


 Po zarejestrowaniu koła - czy poprzez NIP czy import danych - osoba rejestrująca ma rolę tylko Administratora KŁ - inne role juz musi sobie nadać sama np. rolę Łowczego 
nie trzeba już dzwonić do ZO :)


Nowy system posiada mechanizmy wspierające przenoszenie danych.

Do system.ekep.eu bedą mieli dostęp wyłącznie myśliwi - ZG PZŁ nie ma do niego dostępu
Gwarantujemy normalne biznesowe podejście, wzajemny szacunek oraz poszanowanie prawa do prywatności i własności.


UWAGA !!!

Oficjalne Partnerstwo jEKEP™ z SMSAPI - Specjalna oferta dla myśliwych!
Szanowni Państwo!
Z przyjemnością informujemy o nawiązaniu oficjalnego partnerstwa z firmą SMSAPI, świadczącą usługi masowych i zautomatyzowanych wysyłek SMS.
W ramach współpracy przygotowaliśmy ofertę specjalną dla Kół Łowieckich, która pozwoli na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie naszych systemów informatycznych. Integracja jest gotowa do użytku w naszym systemie - więcej informacji tutaj.

Korzyści dla Kół Łowieckich:
  • Szybka komunikacja: Dzięki SMS-om szybko i skutecznie powiadomicie Państwo członków Koła o nadchodzących polowaniach, zebraniach czy innych ważnych wydarzeniach
  • Atrakcyjne stawki: Specjalne ceny na wysyłki SMS tylko dla użytkowników jEKEP™ i EKEP™
  • Eksperckie wsparcie: Bezpłatne konsultacje z ekspertami w zakresie komunikacji SMS
  • Bez zobowiązań: Możliwość przetestowania usług SMSAPI bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów
Aby skorzystać z tej atrakcyjnej oferty, prosimy o rejestrację w SMSAPI przez podany link: www.smsapi.pl/rejestracja/EKEP

Z wyrazami szacunku,
Zespół jEKEP™
UWAGA !!!


20 września 2023 roku ZG PZŁ zablokował nam dostęp do systemów na swoich serwerach oraz dostęp aplikacji jEKEP™ do systemu dla kół oraz usunął instancję aplikacji jExchange™. Sam modyfikuje nasze oprogramowanie stąd będą się pojawiać kolejne problemy. Nie zablokował jeszcze dostępu aplikacji PZŁ EKEP™ ale nie może ona już działać na nowych Androidach i systemach iOS. Powodem zablokowania jest fakt, ze Sąd 19 września 2023 oddalił zażalenie PZŁ na postanowienie o odmowie udzielenia zabezpieczenia. Mając na uwadze, powagę sytuacji nie usuniemy ze sklepów Google i Apple aplikacji PZŁ EKEP™

Wszystkie koła zachęcamy do przenoszenia się na komercyjny system.
Gwarantujemy normalne biznesowe podejście, wzajemny szacunek oraz poszanowanie prawa do prywatności i własności.

Aby zarejestrować Koło Łowieckie tylko w oparciu o NIP kliknij... tutaj

Do system.ekep.eu bedą mieli dostęp wyłącznie Myśliwi.

Te koła które zdążyły wyeksportować swoje dane informujemy, że system testowy, gdzie można sprawdzić proces zakładania koła z wykorzystaniem pliku eksportu i  zweryfikowac dane z eksportu , znajduje się tutaj.
Po zaimportowaniu danych na system testowy bez błędu system testowy nie wyśle potwierdzenia rejestracji.
Wysyłanie powiadomień z systemu testowego jest zablokowane ze względów bezpieczeństwa samych polowań.
Dane na systemie testowym są co noc nadpisywane danymi z przed 48h, z systemu produkcyjnego.


 Po zarejestrowaniu koła - czy poprzez NIP czy import danych - osoba rejestrująca ma rolę tylko Administratora KŁ - inne role juz musi sobie nadać sama np. rolę Łowczego 
nie trzeba już dzwonić do ZO :)


UWAGA !!! UŻYTKOWNICY iOS wersja 17

Aplikacja PZŁ EKEP™ przestała działać po aktualizacji z iOS 16 na iOS 17, w związku z tym zapraszamy do pobrania wersji jEKEP™ z AppStore tutaj

UWAGA !!! UŻYTKOWNICY Androida

Aplikacja PZŁ EKEP™ nie będzie już rozwijana również na Androida,
Google 1 września 2023 oficjalnie zablokował deweloperom możliwość publikacji aplikacji dla starszych wersji systemów. Na szczęscie jeszcze nie zablokował możliwości ich uruchamiania użytkownikom.
Na wszelki wypadek proponujemy zainstalowanie wersji jEKEP™ do pobrania tutaj. Na telefonie można mieć jednocześnie PZŁ EKEP™ oraz jEKEP™

Jak rozpocząc pracę w Systemie dla Kół

Często zadawane pytania

..."Jak zrobić to najłatwiej na miesiąc przed końcem sezonu ale tak aby być gotowym na następny sezon. ?"...

Pierwszym krokiem po otrzymaniu loginów do Systemu dla Kół (2) (7) jest wprowadzenie Planu rocznego na aktualny sezon.

Wprowadzanie planu rocznego można rozpocząc od wprowadzenia jedynie bilansu otwarcia BO - czyli aktualnego stanu wykonania planu na dzien wprowadzenia go do systemu. Od tego momentu system będzie kontrolował wydawanie pozwoleń oraz rozliczeń w oparciu o stany z BO. Wprowadzanie planu znjadziemy w : menu->plany roczne->wykonanie planu->Pokaż bilans otwarcia.

Po wprowadzeniu BO, szczegółów zwierzyny zawartej w BO nie musimy wprowadzać do systemu - nie pokaże się ona w żadnym zestawieniu ale, co ważne w wykonaniu planu już będą poprawne wartości.

W przypadku gdy chcemy w trakcie sezonu zacząć korzystać z elektronicznej książki EKEP i z aplikacji PZŁ EKEP™ (1)  to musimy dodać do systemu wszystkie aktualnie ważne i wydane myśliwym upoważnienia. Upoważnienia nieaktualne lub rozliczone nie muszą być wprowadzane, ale należy pamiętać, że nie będzie ich widać w zestawieniach.

Po wprowadzeniu upoważnień myśliwi zapisują się do obwodu lub obwodów na ważne upoważnienia wydane i kontrolowane przez System (2) (7).

Niektóre Koła zamiast wprowadzać wcześniejsze upoważnienienia do systemu decydowały się anulowanie wcześniejszych upoważnień zastępując je nowymi wydawanymi już w systemie - ważne jest aby pamiętać o rozliczonych już upoważnieniach i skorygowac wartości z BO planu rocznego.

JAby zacząć wydawać upoważnienia Koło musi w konfiguracji koła wybrać schemat upoważnień oraz numer kolejny upoważnienia. Przy wydawaniu upoważnień z automatyczną numeracją od tego numeru będą wydawane kolejne upoważnienia.

Informacje o knofiguracji rejestrów znaleźć można w "Obwody Łowieckie -> Rewiry Polowań, urządzenia łowieckie"

W celu ułatwienia Kołu zakończenia sezonu rozlicznaego ręcznie ale już w Systemie dla Kół (2) (7) ale jeszcze bez książki elektronicznej i pełnej kontroli upoważnień została wprowadzona w konfiguracji koła możliwość zmiany ustawienia: Pozwalaj na ręczne dodawanie rozliczenia polowania (bez kontroli upoważnień) na TAK.

(1) akutalne wersje aplikacjei jEKEP™

Aktualnie dostępna jest wersja 1.16-nu aplikacji na urządzenia Android, oraz wersja 1.10.Xi na system iOS. Wersja 1.10.Xi na iOS udostepniona jest poprzez aplikację Testflight.
Rejestracja do grupy testerów PZŁ jEKEP testflight jest możliwa w systemie dla Kół Łowieckich, zapraszamy. Wersja aplikacji PZŁ EKEP™ 1.8.3 jest też dostępna dla użytkowników telefonów korzystających z HUAWEI AppGallery.

PZŁ jEKEP™ wersja Android

PZŁ jEKEP™ wersja iOS

PZŁ EKEP wersja HUAWEI AppGallery

(2) mobilna aplikacja jEKEP™ jest integralną częścią Systemu jEKEP™ oraz Systemu dla Kół Łowieckich PZŁ

Wszystkie dane dotyczące działalności łowieckiej kołą są przechowywane w Systemie jEKEP™ lub Systemie dla Kół Łowieckich PZŁ w zależności od decyzji Koła. Mobilna aplikacja jEKEP™, która zastąpiła starą aplikację PZŁ EKEP™ podobnie do swojej poprzedniczki pełni wyłącznie rolę przenośnego terminala.
Zainteresowane Koła i myśliwi w celu skorzystania z Systemu jEKEP™ mogą sie zarejestrować na stronie system.ekep.eu. W przypadku Systemu dla Kół mogą wypełnić wniosek elektroniczny. Dostęp Koła do Systemu jest nadawany przez Zarząd Okręgowy PZŁ po zatwierdzenieu wniosku. Po uzyskaniu dostepu to Koło samo zarządza swoimi członkami już w ramach systemu i samo decyduje o jego konfiguracji szczegółowej.
Nowy wzór wniosku "WNIOSEK O NADANIE UPRAWNIEŃ W SYSTEMIE INFORMATYCZNYM „SYSTEM KŁ” oraz oświadczenia i upoważnienia mozna znaleść wybierając jeden z rozdziałow dokumentacji EKEP.EU w sekcji "Index alfabetyczny" pod literą 'W'.

(7) Konfiguracja aplikacji EKEP™ w Systemie dla Kół

Parametry aplikacji PZŁ EKEP™ konfigurowane są w Systemie dla Kół (2) w menu koło łowieckie->konfiguracja koła->ekep